KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12475033

nr 1247 5033

Alfred Hedlund

(1884-1930), Sverige

Oljemålning, Fjelle Kyrka, Lund, Signerad. Olja på duk, 49x64

Kondition: lagad

Alfred Hedlund, svensk målare född 1884, död 1930.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 8 april 2019
kl 20:43:56

2/4 01:00:36 1      Vinnande bud

Alfred Hedlund

Läs mer om Alfred Hedlund
Kerstin Hörnlund (f. 1940)
Nils Emil Lundström (1865-1960)